Marek Zychla z nowym horrorem – „Strychnica”.

Marek Zychla z nowym horrorem – „Strychnica”.

2024-02-05 0 przez okiemnaksiazki

 

Oficjalna data premiery to – 28 lutego 2024. 

Książkę w przedsprzedaży można kupić tutaj.

 

Przeczytaj opis.

Zabytkowa placówka opiekuńcza w Irlandii skrywa mnóstwo tajemnic. Czy młody emigrant Bartek rozwiąże zagadkę, zanim pojawią się trzej jeźdźcy?

 

Pewne rzeczy stają się oczywiste dopiero po fakcie

 

Do zabytkowej placówki opiekuńczej w Irlandii przybywają kolejni wolontariusze z całej Europy. Wśród nich znajduje się Bartek, lękliwy emigrant z podpoznańskiej wsi.

Młodzi ludzie szybko zaprzyjaźniają się z niepełnosprawnymi intelektualnie rezydentami ośrodka: Johnem, Fioną i Michaelem. Dbają o siebie nawzajem podczas krótkich jesiennych dni i coraz dłuższych nocy. Gotują, sprzątają, wydają podopiecznym leki.

Jednak dziwne to miejsce – pośrodku niczego, o wielu drzwiach, z żelastwem w ścianach i tajemniczymi symbolami na tynkach, z zakazem wnoszenia do środka czerwonych przedmiotów. Z czasem zaczynają wychodzić na jaw niepokojące fakty z przeszłości zarówno mieszkańców placówki, jak i nowo przybyłych stażystów.

Strychnica pomaga spojrzeć na świat oczami bohaterów dalekich od powszechnie przyjętych literackich wzorców. Ta wciągająca już od pierwszych stron powieść to historia o odwadze, poświęceniu i wkraczaniu w dorosłość, opowiedziana w stylu, który na długo pozostanie w pamięci.

I tylko tutaj dowiecie się, jak połączyć piwnicę ze strychem!

 

Info 📷: Okiem Na Książki.