Mistrz grozy powraca! Najnowsza powieść J. Ketchuma – „Przeprawa”.

Mistrz grozy powraca! Najnowsza powieść J. Ketchuma – „Przeprawa”.

2024-02-02 0 przez okiemnaksiazki
Przed wami powieść niekwestionowanego mistrza grozy – Jacka Ketchuma w pięknie wydanej, twardej oprawie z barwionymi brzegami.
Wydawnictwo Skarpa Warszawska informuje: „Przeprawa” zabierze was w podróż do mrocznego świata, z którego nie wydostaniecie się tak łatwo.
Żeby było romantycznie premierę zapowiedziano w dzień zakochanych – 14 lutego.
Opis książki:
Arizona, rok 1848. Rok zakończenia wojny meksykańskiej. Przeznaczenie i pistolety sprawiły, że na swojej drodze w Little Fanny Saloon stanęli: reporter Marion T. Bell i legendarny zwiadowca John Charles Hart. Miasteczko Gable’s Ferry, słynące z handlu rzecznego powstało niemal z dnia na dzień. Brakuje w nim jedynie kościoła, szkoły i więzienia. Choć niektórzy uważają, że potrzebne byłoby jedynie więzienie. W ciężkim miejscu w czasach bezprawia, któregoś dnia Hart i Bell natkną się na Elenę – młodą i ciężko ranną Meksykanę. Naga kobieta opowiada im o porwaniu i niewoli, której ona i jej siostra doświadczyły z rąk hermanas de lupo – złowrogich Sióstr Balenzura i ich poplecznika – Paddy’ego Ryana. Wszystko to wydarzyło się w obozie niewolników, po drugiej stronie rzeki nazywanej Garanta del Diablo – Usta Diabła. Minęło zaledwie trzysta lat od czasów Corteza. Trzysta lat od chwili, gdy Starzy Bogowie Meksyku byli w pełnym i przerażającym rozkwicie: Tezcalipoca – bóg księżyca i nocy; Tlazolteotl – pożeracz plugastwa czy Xipe – władca obdartych ze skóry. Krew zamiast deszczu. Krew w nagrodę.
Książkę w przedsprzedaży zamówicie tutaj.