12 Lutego wypada oficjalna premiera książki „OBCY. MORZE BOLEŚCI”.

12 Lutego wypada oficjalna premiera książki „OBCY. MORZE BOLEŚCI”.

2024-01-22 0 przez okiemnaksiazki

 

Nakładem Wydawnictwa Vesper w lutym br. ukaże się książka „Obcy. Morze Boleści”, autorstwa James A. Moore.

 

Jest to druga część cyklu, który wydawnictwo rozpoczęło w zeszłym roku.

W tym momencie na stronie „Vespera” trwa przedsprzedaż książki.

 

Przeczytaj opis:

Planeta oznaczona symbolem LV178, znana jako Nowy Galveston, była terraformowana przez ludzi, którzy znali się na tej robocie. Niestety, po paśmie sukcesów: budowie trzech miast i okolicznej infrastruktury, pojawiła się przeszkoda nie do pokonania – rozprzestrzeniające się toksyczne piaski uniemożliwiające budowę kolejnego miasta. Miejsca takie, gdzie budowniczowie wylewali krew, pot, łzy i pieniądze, ale bez efektów, zwane były przez planetarnych deweloperów Morzem Boleści.

Alan Decker, zastępca komisarza w Międzynarodowej Izbie Handlowej, wraz ze swoim zespołem muszą odkryć, co się właściwie dzieje. Nie mają jednak pojęcia, że korporacja Weyland-Yutani, która lata temu działała na tym terenie, w okresie jego przystosowywania do życia dla ludzi, trzyma coś w głębokim sekrecie. To tu, na tej planecie, kryje się obiekt ich największego pożądania – żywy ksenomorf.

Na czym tak naprawdę ma polegać rola Deckera w badaniach terenu na LV178?

Decker dowiaduje się, że przed wiekami jeden z jego przodków walczył z obcą formą życia, rozpoczynając krwawą zemstę, która nigdy nie została zaspokojona, a rasa ksenomorfów poprzysięgła zemstę na ich największym wrogu – Ellen Ripley.

art: Okiem Na Książki (TS).