Końcem października ukazała się na rynku „MUMIA: morze piasku” – Pawła Leśniaka.

Końcem października ukazała się na rynku „MUMIA: morze piasku” – Pawła Leśniaka.

2023-11-06 0 przez okiemnaksiazki

Jest to już druga książka autora z cyku: Mumia. Oprócz książek w ofercie wydawcy znajduje się również kilka komiksów rysowanych przez Pawła Leśniaka. 

 

Przeczytaj opis:

 

Odkryj starożytny Egipt, o którego mrocznych losach zabronione było mówić…

 

Faraon Neferuth, kobieta zasiadająca na złotym tronie Egiptu, całe bogactwo swego kraju przelewa na budowanie kolejnych piramid, nie dbając o swoich poddanych i pogrążając ich w ubóstwie. Jednak gdy królowa znika bez śladu, a na kraj spada wielomiesięczna burza piaskowa, odcinając go od słońca i czystej wody, przerażona ludność zaczyna modlić się do bogów o jej powrót.

 

Z nadejściem burzy spod powierzchni pustyni wyłaniają się bestie, które pod osłoną nocy wykradają złote czubki piramid. Egipska armia oddaje życie w obronie ostatniego grobowca, który zachował swój piramidion. Kapłani w desperacji, by ratować Egipt, decydują się na przywołanie najstraszliwszego z bogów – Seta, którego chcą prosić o pomoc.

 

Czy tonący w krwawym przerażeniu Egipt wygra walkę ze swoim przeznaczeniem? Czy zaginiona władczyni zmieni losy pustynnego kraju? Czy ten, który za nią podąża, niesie zniszczenie, czy wybawienie?

 

Za książkę odpowiada Wydawnictwo Nocą.